دپارتمان زبان انگلیسی

در جهان امروز آگاهی از زبان انگليسی شاهراه ورود، توزیع و گردش دانش و اطلاعات به کشور و انتقال اطلاعات و دستاوردهای بومی به سایر جوامع است. همچنين دسترسی به بخش بزرگی از اخبار و اطلاعات تخصصی در حوزه های گوناگون علمی، ادبی، هنری و نظایر آن در سطح بین المللی با ترجمه صورت می پذیرد. علاوه بر این ها، با گسترش روزافزون روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، همواره وزارتخانه ها و مؤسسات دولتی و خصوصی نيازمند افرادی هستند كه از فهم صحیح زبان انگليسی جهت ترجمه مدارک حقوقی، فنی، تجاری و اداری برخوردار باشند. دانستن زبان انگليسی در حوزه های گردشگری، بازرگانی و سایر حوزه های ارتباطی هم نقش مهمی ایفا می کند. مهم تر از همه، زبان ابزاری است برای آنکه جوامع مختلف صدای خود را به گوش جهانیان برسانند.
پس لازم است دانشجويان زبان انگليسی طوری آموزش ببینند که بتوانند این خدمات را انجام دهند و علاوه بر فهم اطلاعات جوامع غیرفارسی زبان، اطلاعات فارسی زبانان را نيز به درستی به زبان انگليسی برگردانند.
بازار کار رشته های آموزش زبان انگليسی و مترجمی زبان انگلیسی نسبت به سایر زبان ها گسترده تر است. دلیل آن هم نیاز روزافزون سازمان ها و بخش های دولتی و خصوصی به این توانايی است. یک دانش آموخته مسلّط به زبان انگلیسی می تواند در زمینه های شغلی زیر فعالیت نماید:
مراکز آموزشی دولتی و خصوصی به عنوان مترجم، فعالیت در وزارت امور خارجه که یکی از اصلی ترین مراکز جذب دانشجو در این رشته می باشد، کار در مراکزی که ارتباط مستقیمی با خارجیان و کشورهای خارجی دارند، فعالیت در زمینه های فرهنگی نظیر فعالیت هایی که می توانند در سمینارها، جشنواره ها، نمایشگاه ها انجام دهند، ترجمه آثار خارجی به کمک موسسات دولتی وخصوصی که در اصل به عنوان یک حامی محسوب می شوند.
دوره های آموزش زبان انگلیسی مهرسجاد به شما کمک می‌کنند که زبان انگلیسی را روان و سلیس صحبت نمایید، روابط اجتماعی خود را گسترش دهید و شغل بهتری پیدا کنید. در این دوره‌های آموزشی، ما به موضوعاتی چون کاربرد زبان انگلیسی در برقراری ارتباط در هتل‌های خارجی، سفر و گردشگری می‌پردازیم از همه مهم‌تر، در کلاس‌های مقدماتی واژگان و عبارات مهم برای تجارت و گردشگری معرفی و آموزش داده می‌شوند. حالا فرقی نمی‌کند که هدف شما از یادگیری زبان انگلیسی حرفه‌ای یا شخصی باشد. در هر صورت، دوره‌های آموزشی آموزشگاه زبان مهرسجاد در دسترس شماست.